Meldunek z Turcji: Polonia przegrywa i kupuje

Adam Kokoszka zagrał 45 minut podczas finałów Euro 2008 w meczu z Chorwacją (0:1) FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI/POLSKAPRESSE
Remis z rezerwami Hoffenheim (1:1) i porażka z Lokomotivem Moskwa (0:1) - to bilans dotychczasowych sparingów Polonii Warszawa na zgrupowaniu w Turcji. Klub odniósł też jedno zwycięstwo, ale na rynku transferowym. Za darmo na Konwiktorską trafił ocierający się o reprezentację obrońca - Adam Kokoszka (ostatnio Empoli)

To prawdopodobnie nie koniec transferów. Właściciel klubu Józef Wojciechowski martwi się słabą grą w obronie, dlatego zaprosił na testy jeszcze dwóch defensorów - Argentyńczyka Santiago Villafane (22 lata, prawa obrona, Club Atletico Boca Juniors) i Serba Dorde Cotrę (26 lat, lewa obrona, FK Rad).

Cotra podpisał nawet krótkoterminową umowę. Będzie miał czas do końca sezonu, by przekonać do siebie sztab Theo Bosa.

Niezbyt wysokie noty zbierali ostatnio w Polonii bramkarze, dlatego testowany jest także zawodnik na tę pozycję - Białorusin Andriej Gorbunow (27 lat, bramkarz, Dinamo Mińsk).